Projekty z naszego portfolio:

  • kilkuletnia strona internetowa bez wyglądu dla smartfonów i tabletów
  • CRM sprzed dekady obsługujący średniej wielkości przedsiębiorstwo
  • kilkuletni CMS obsługujący firmową stronę internetową
  • zaawansowana strona www pozbawiona wsparcia technicznego, gdyż obsługująca ją firma programistyczna zbankrutowała
  • porzucone oprogramowanie w trakcie developmentu (konflikt na linii klient-wykonawca)

To tylko kilka z przypadków projektów, które przejmowaliśmy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Realizowane zlecenia przeważnie polegały na dopisaniu funkcjonalności, wprowadzeniu poprawek lub sprawdzeniu możliwości rozbudowy oprogramowania.

Większość firm IT zaproponuje najwygodniejsze dla siebie rozwiązanie, tj. wykonanie projektu od nowa na własnych warunkach. Lata doświadczeń uczą nas jednak, że takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Na drodze zazwyczaj stają czynniki takie jak:

  • czas
  • budżet
  • unikanie dużych zmian
  • ryzyko

Stworzenie oprogramowania od nowa zabiera przeważnie dużo więcej czasu niż dopisanie nowych funkcji do obecnego kodu. Dla porównania mogą to być różnice typu 1 miesiąc do 1 roku – różnica diametralna. Do tego dochodzi budżet, który w przypadku przepisywania oprogramowania na nowo może być kilkanaście razy większy. Firmy, które na bieżąco korzystają z oprogramowania, przeważnie unikają dużych zmian w postaci całkowitej wymiany za jednym zamachem. Oczywiście zdarza się, że taka zmiana jest nie do uniknięcia, ale jeśli jest to możliwe, firmy starają się nie powodować zbędnego zamieszania. Wprowadzenie nowego programu, nawet o tych samych funkcjach, wiąże się z dużym zamieszaniem, potrzebą zrobienia szkoleń i rozwiązywaniem wielu, nowych, tymczasowych problemów charakterystycznych dla nowych wdrożeń. Najciekawszym, ale naturalnie zrozumiałym czynnikiem blokującym wielkie inwestycje, jest ryzyko. Firmy zazwyczaj szukają nowych dostawców usług IT nie bez powodu. Przeważnie w poprzedniej współpracy poniesiono klęskę lub partner okazał się nierzetelny. Wielokrotnie trafiają do nas firmy, które mają bardzo ograniczone zaufanie do firm informatycznych. Głównie jest to powodowane doświadczeniami z przeszłości. Czasami oczywiście zmiana dostawcy nie jest spowodowana błędami poprzedniego wykonawcy. Drogi firm mogą rozejść się również w pokojowych warunkach, a wtedy poprzedni dostawca świadczy nierzadko usługę wdrożenia i wsparcia dla nowej firmy IT. Również mieliśmy takie przypadki i nie jest to dla nas nowość.

Jeżeli uważasz, że Twoje oprogramowanie potrzebuje solidnego wsparcia, napisz do nas już dzisiaj.