Kim jesteśmy?

Pierwsze technologie, pierwsze zlecenia

Firma Yasecure przybierała różne formy. Jak każde rozwijające się przedsięwzięcie musiała ewoluować wraz z rynkiem i klientami. Mimo że formalnie działamy od 2008 roku, historia sięga znacznie wcześniej. Działalność freelancerską, pisząc proste skrypty webowe, rozpocząłem około 5 lat wcześniej – około 2003 roku (właściciel – Łukasz Podlewski). Były to początki internetu w Polsce, więc znając podstawy języków takich jak HTML czy CSS można było spokojnie okrzyknąć się webmasterem i zarabiać prowadząc pierwsze strony internetowe. Te umiejętności wystarczyły na kilka lat. Z czasem technologia poszła do przodu. Wiedzę należało rozszerzyć o znajomość technologii takich jak: JS, PHP, MySQL, Unix, Photoshop. Mimo tego, że ilość potrzebnej wiedzy szybko rosła, samodzielne przygotowanie większego serwisu webowego, który wyglądał i działał zgodnie ze standardami tamtych czasów, nadal było możliwe.

 

Pierwsza praca w zespole

Pierwsze zlecenie, do którego zatrudniłem dodatkowego grafika i programistę, otrzymałem właśnie w okolicach 2008 roku. Wtedy też pojawiła się potrzeba wystawienia pierwszej faktury VAT. To były czynniki, które zmotywowały mnie do sformalizowania działalności. Liczba równolegle realizowanych zleceń stale rosła, co w krótkim czasie spowodowało, że niezbędnym okazało się zatrudnienie osób do stałej pomocy.

 

Dzisiaj: zdalny zespół, projekty z całego świata

W ciągu kilku lat firma, którą założyłem, przeszła przez etap posiadania dwóch biur we Wrocławiu (ul. Budziszyńska oraz ul. Ostrowskiego) aż do obecnej formy, która u podstaw ma pracę zdalną. Przyjęcie filozofii pracy zdalnej wynika z kilku czynników. Główny czynnik to nieograniczony dostęp do specjalistów z różnych miejsc Polski i świata. Ponadto status firmy zdalnej pozwala na nieco lepszą pozycję w negocjacjach współpracy z firmami z całego świata. Pracowaliśmy i pracujemy dla firm z krajów takich jak: Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Holandia, Belgia, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone. Oczywiście, to absolutnie nie oznacza, że unikamy spotkań “face to face”. Nasi obecni klienci nie mają powodów do narzekań, w ostatecznym rozrachunku nasza transformacja oceniania jest na plus. Nasz “rozproszony” zespół sprawnie realizuje projekty, co pokazują zbierane przez nas referencje. Staramy się pomagać naszym klientom na wielu obszarach, dzięki czemu stale podnosimy jakość oraz rozszerzamy wachlarz usług o nowe pozycje. Najświeższe osiągnięcia i projekty staramy się regularnie prezentować poprzez referencje oraz dedykowane wpisy na blogu.

?php echo $value->post_title; ?>

Łukasz Podlewski
właściciel, założyciel